Cikkek : Google a kurva anyádat!! |
Google a kurva anyádat!!
xx 2006.01.26. 15:16
na ezt olvassátok
A Google lehet a következő Nagy Testvér 2005. november 18. 08:02 Utolsó módosítás: 2005. november 20. 11:27
A közkedvelt keresőmotor jópofa szolgáltatásaival internetezők millióinak lopta be magát a szívébe. Azonban a vidám külső mögött egy kőkemény, profitorientált cég rejtőzik, amely szépen lassan egyre több adatot gyűjt be, könyvekről, telefonszámokról és rólunk is. 1|4
Larry Page (b.) és Sergey Brin (j.) a Google vezérei © AP A Google gépezetének lelke a folyamatos megújulás iránti szenvedély. Ennek a szenvedélynek a két motorja, a leggazdagabb amerikaiak listáján holtversenyben a 16. helyet elfoglaló – fejenként 11 milliárd dollár felett rendelkező – Sergey Brin és Larry Page, a cég két alapítója. Page a Washington Postnak adott nyilatkozatában elmondta, alapítótársával együtt a „lehetetlen egészséges figyelmen kívül hagyásával” végzik a dolgukat. Céljuk, hogy a világ összes elérhető információját összegyűjtsék, s mindenki számára rendezett formában elérhetővé tegyék, nem törődve a következményekkel.
A Google színes betűkből álló logója, trendi hozzáállása és kiváló keresőmotorja rövid idő alatt igen népszerűvé vált az információra éhes internetezők körében. A vállalat valami olyasmit vitt véghez, amely csupán keveseknek sikerül az IT-ipar kőkemény gazdasági versenyének mezőnyéből – szimpatikussá, sőt, bájossá tudott válni, miközben óriási profitot halmozott fel. A felhasználók szeretik a Google- t, kíváncsian várják az ünnepnapokon vagy jeles évfordulók alkalmával megjelenő átrajzolt logókat, s lelkesen vetik rá magukat a cég által lefejlesztett szolgáltatásokra (Gmail, Google Earth, Orkut, stb.).
Azonban ezek a felhasználóbarát alkalmazások bizonyítják, hogy a Google-nak legalább annyira fontos a status quo, mint bármelyik versenytársának, s a tény, hogy a vállalat mennyire agresszívan terjeszkedik, radikális változásokat vetít előre. A Szilícium-völgyben székelő cég annyiféle irányban próbálgatja a szárnyait, hogy a Washington Post szakértői szerint hamarosan egy, a Microsoftéhoz hasonló persorozat közepén találhatja magát.
Érdemes számbavenni a vállalat Googleplex névre hallgató központjában zajló tevékenységeket. A cég jelenleg keresőmotorjai segítségével egy genetikai és biológiai adatbázist állít össze, emellett milliószámra digitalizálja a könyveket – fittyet hányva a szerzői jogokra, s nem mellékesen az internetezők által végrehajtott keresések adatait tárolja ismeretlen ideig. Említésre érdemes továbbá a több mint két és fél gigabájtos tárhelyet kínáló Gmail szolgáltatás – amelynek teljes levélforgalma szintén a Google szerverein keresztül zajlik - mivel az óriási adatmennyiség csábító célpont lehet mind a crackerek, mind a hatóságok számára.
Brin és Page közös vállalkozása a munkahelyi környezetet is átalakította. A Googlerek – a cég dolgozói – számára napi háromszori ingyenes étkezést biztosít, hogy a programozók ki se mozduljanak az irodából, s több időt fordítsanak a munkájukra. Ebben még semmi meglepő nincs, azonban a Googleplexben ingyenes orvosi és fogorvosi ellátás, fodrász, valamint patyolat is várja a dolgozókat, hogy ezen hétköznapi dolgokat se kelljen házon kívül intézniük. A mintegy két órányi távolságra lévő San Franciscóból bejáró kollégákat szállító buszokon drótnélküli internethozzáférés található, hogy az utazás unalmas perceiben is a legújabb feladatokon dolgozzhassanak. Az innovációs kedvet úgy serkenti a Google, hogy az alkalmazottaknak heti egy napot saját „hobbiprojektjeikkel” kell foglalkozni – ennek eredménye például a magyar WiW-hez hasonló Orkut szociális hálózat is.
Az unalmas robotolás óráinak terhét számos kényelmi funkció hivatott feledtetni az alkalmazottakkal. Ha egy kis kikapcsolódásra van szükségük, foci-, és röplabdapályát, kirakóst és egyéb játékokat, görkorcsolyázási lehetőséget, ingyenes üdítő-, és snackbárt, masszázsszéket, és mobilmasszőrt vehetnek igénybe. A vállalat szabadszellemű kultúrájának értelmében mindenki behozhatja a kutyáját is.
Természetesen ezzel a tejjel-mézzel folyó Kánaánnak ára van: a Googlerek hosszú órákat töltenek azzal, hogy a cég szervereit és szoftvereit csiszolják a tökéletességig, hogy a felhasználók a másodperc tört része alatt hozzájussanak a vágyott információkhoz. Azonban csupán kevés internetező van tisztában vele, hogy a Google minden a lekérdezésekkel kapcsolatos adatot rögzít óriási szerverfarmján. Nem csak az egyes keresőszavak kerülnek be az adatbázisba, hanem az is, hogy honnan érkezett a lekérdezés, illetve, hogy a felhasználó végül milyen weboldalra távozott a Google-től. A cég nem győzi hangoztatni, hogy az adatok rögzítése csupán a tökéletesebb szolgáltatások és a felhasználó elégedettség végett történik. A tény azonban tény marad: a Google többet tud rólunk, mint amennyit mi tudunk a Google-ról.
Ha mindez valamely kétes hírű vállalatnál történne, senkit nem érne meglepetésként. Azonban ez egy olyan cég gyakorlata, amelynek keresője olyannyira elterjedt, hogy számítógép felhasználók millió számára az internet szinonímájává vált. Bár Brin és Page szerint a Google – amelynek mottója: „Ne légy gonosz!” – nem más, mint egy emberbarát erő, amely lehetővé teszi az egyes emberek számára, hogy gyorsan információhoz juthassanak, legyen szó bármiről, vagy bárkiről.
EZT IS OLVASD EL!!!!!!!!!!!!!!!
FLASH-zárókoncertek a Popsi-szigeten
Direkt kerülni akarom a nagy szavak használatát, barom, de az európai méretűre dagadt nyári óriásröfögés utolsó fellépő zenekarának lenni több éven keresztül, hát az állat volt. Az utolsó jól bassza be az ajtót maga után! - volt évekig a Flash zenekar jelmondata, amíg a nagyhatalmú Kongó-Müller le nem nyúlta a zárókoncert-jogot, együttese lappadó népszerűségét menteni akarván. Nem ezen múlik. Egyébként is azt beszélik, akkora verdája van a büdösnek, ha beszáll a Jászain, el se kell indulnia, már szállhat is ki belőle a Blahán. Milliomoskám rokkert játszik, ismerjük, nem érdekes. Az első szigetzáró Flash-koncert még nem a szarszínű óriássátorban zajlott, a szabad ég alatt lehetett szabadon gyalázni bárkit, aki kiérdemelte. (Bár gyalázkodni manapság is lehet, de mégis rosszabbul esik a kurvanyázás egy sátor alatt.) Egy-egy kedvenc szitokszó, játszi káromkodás az elektronika áldásainak köszönhetően szelíden végighullámzott a parti vízen, átgörgött az óbudai lakótelepen, fel egészen a Hármashatárhegyig, és teszemazt úgy megijesztette a hajnali félálmában bóbiskolva huggyozó kerületi polgármestert, hogy az rémületében Z(orro) alakban mellévizelt a csészének és reflexből rendőrért kiáltott. Még csillagos volt az égboltozat, mikor talpig beszpídezett csapatom élén felszökkentem a színpadra, szilajon rázendítettünk nyitószámunkra, Egyhetes áru már állott, te állat, a flesskedvelők köménymagja a színpad előtt, a barom Vécsi elkezte a szövegeket visszaordítani a pofámba, mint egy nekivadult kontrollhangfal, különösen erre az alkalomra költött alkalmi kétsorosom tetszett neki, miszerint: Kongó-Müller nagyot kaszá't, leszopta a saját faszát! Fergeteges hangulat keletkezett, mindenki vad vedelésbe fogott, a bokrok alól álmos poszthippik vánszorogtak elő, a hálózsákjukat és a nőjüket maguk után vonszolva, Mijez, mijez? motyogták, és gyorsan rendeltek másfél deci unikumot, hogy le ne maradjanak. A második szám egybol a Kúrom a nőt, csöng a telefon, vidáman üvölti velem mindenki, száll a por és folyik a bor. A színpad előtt megvadult pankok pogócskáznak, hátrébb mosolygós, nevető arcok, sugárzik róluk a nívós és kultúrált szórakozás önfeledt öröme. Megtelik a nézőtér. A tudatom a kétorrlyukba tömött szpíd és a rávedelt pár liter fajbor hatására együtt hasad a hajnallal, egyszóval itt a kék virradat, egy amerikai kémműhold kerül a Flash által a kozmosz felé kibocsájtott energia sugarába, csodálkozva káromkodik egyet, megpördül, és meteoritként fénycsíkot húzva belezuhan a légkörbe. Gyalázzuk lefelé a húzós számokat, istent-embert nem kímélve, Hé drogárus, Idomított ember, Imádkozó suska, Képviselő funky, egyszerre csak a talpam alatt megemelkedik az egész szeméttel derékig teliszórt kibaszott Sziget, felszáll, egészen ki a légkör fölé, mint egy szájbalökött ufó, aztán fénysebességre kapcsol és komótosan elhúz az Androméda galaxis irányába, az örökkévalóságba
|